Devloger

Nauka VueJS oraz WebSockets

Nauka trwa...

Kilka postów temu miałem napisać co nieco o moich ostatnich postępach oraz o tym co dalej ze wszystkim. Otóż obecnie jestem w trakie pracy nad projektem który jakiś czas temu zawiesiłem prawie w połowie jego developmentu z racji tego, że do jego kontynuacji chcę wykorzystać coś nowego, coś czego uczę się obecnie Emotikon uśmiechniętej buźki.

A co to takiego?

Ano VueJS w wersji 2. Nauczyłem się wersji 1, obecnie studiuję drugą wersję VueJSa. Wymaga to sporo czasu, wysiłku, dużo pracy, ale warto. Często sama nauka tego jest również fajna i zabawna. To wszystko zależy od bardzo wielu czynników. To może być nawet aktywnie posiadany nastrój czy pogoda Emotikon uśmiechniętej buźki. Nie no jest tego dużo Emotikon uśmiechniętej buźki. Ale przecież nie będę teraz wymieniał tego wszystkiego bo nie to jest tematem tego posta. W każdym razie głównie na tym się skupiam, muszę to zakończyć, jeszcze trochę… Pomiędzy jest wplecione studiowanie innych rzeczy ale wszystko na małą skalę i nic wielkiego.

A projekt nad którym obecnie pracuję to…

Chat oparty na technologii Web Socket, oczywiście pisany po stronie serwera w języku PHP, bo jakże by inaczej Emotikon uśmiechniętej buźki. W końcu kochamy ten język prawda Emotikon uśmiechniętej buźki? Cieszę się że w tym się zgadzamy Emotikon uśmiechniętej buźki. Jest cudowny. Nasz kochany słonik Emotikon uśmiechniętej buźki.

Nowe pomysły

Położę się w ciszy, odpocznę, na spokojnie z czystym umysłem otworzę się na otaczającą abstrakcję. I jestem pewien że zaraz wpadnie sporo innych/nowych inicjatyw, pomysłów oraz idei do głowy Emotikon uśmiechniętej buźki.

Przekonanie się do Javascripta...

Nigdy nie miałem zamiaru uczyć się JavaScripta. Pamiętam był taki czas, że nienawidziłem jQuery i uważałem że to zło wcielone, mój totalny koszmar, tak samo jak sam cały JavaScript. I pomyśleć że uczę się jednego i drugiego i nawet trzeciego – VueJS… I lubię to, polubiłem, jest fajne i przede wszystkim bardzo ważne oraz użyteczne. To jest jedna ze składowych tego wielkiego Grala jakim jest web development.

Be positive

Rzeczy się zmieniają, ludzie się zmieniają, podejście się zmienia. A podejście jest mega ważne i często kluczowe – jak nie najważniejsze. W końcu optymiści zgarniają szczęście tego świata. Pesymiści jego smutek. Wszystko ma swoje wady i zalety, szukajmy zawsze złotego środka Emotikon uśmiechniętej buźki.

W każdym razie nie abstrahując już bardziej od tematu, postępy oczywiście są cały czas i będą.

Czuję w momencie w którym to piszę spokój, choć głowa mnie delikatnie boli, może to czas by zrobić sobie na dziś odpoczynek, ale niekoniecznie. Odpoczynek też już był. Można i poleżeć chwilę w spokoju relaksując się oraz oddając część tej chwili na medytację…

W sumie to tyle na dziś. Dziękuję ci za lekturę i pozdrawiam Emotikon uśmiechniętej buźki.

Bywaj!

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!