Devloger

Dzień minął, projekt skończony - Sukces i Satysfakcja

Postępy i Sukces

Teoria + Pratyka

Jestem zmęczony, teraz jak to piszę to prawie ledwo na oczy patrzę. Ale na dziś wystarczy, skończę jeszcze tylko pisać tego posta i przerwa, koniec pracy i wszystkiego na dziś Emotikon uśmiechniętej buźki.

Super

W każdym razie jestem bardzo zadowolony, czuję wielką satysfakcję.

Udało mi się pomyślnie skończyć projekt czatu… Takie fajnie, takie przyjemne… Super uczucie.

Wykorzystałem po raz pierwszy całkiem sporo rzeczy. Najpierw się ich nauczyłem a teraz po prostu wykorzystałem mając już wiedzę i pojęcie w głowie, po prostu użyłem, i działa… Ciężko to opisać, to uczucie. Cudowne jest. Żeby to tylko jedna rzecz, żeby to tylko dwie… Naprawdę sporo teraz wykorzystałem zgromadzonej wiedzy która do momentu obecnego nie została nigdy użyta w praktyce… sporo… I bardzo ładnie poszło Emotikon uśmiechniętej buźki.

Warto się uczyć.

Wierz mi warto. Usłyszysz albo słyszysz często, że jak nauka to praktyka, że uczenie to przez praktykę, że jak chcesz coś zrobić to rób i nauczysz się podczas robienia… Nieee… Ja się z tym nie zgadzam.

To prawda są sytuacje, gdy takie podejście jest dobre i – może - lepsze… ale to w zupełnie innym wymiarze. Nie zdefiniuję tego teraz, w każdym razie to co chcę ci przekazać, to że zanim się przejdzie do praktyki powinno się czegoś nauczyć od strony teoretycznej, posiąść wiedzę, nie pędzić od razu w wir praktyki, oj nie, najpierw posiądź wiedzę. Uwierz mi ma to bardzo wiele zalet i niesie za sobą choćby to piękne i cudowne uczucie.

Nie wiem jak do tego podchodzisz, wiem jakie jest ogólne przekonanie wśród ludzi. I do niedawna sam tak myślałem. Czyli uczyć się po prostu przez praktykę i podczas praktyki, ale zmieniłem zdanie. Nie zupełnie ale w większej tego części.

Najpierw wiedza i teoria a potem praktyka

Cudowne uczucie, życzę ci abyś i ty poczuł się tak samo. Staraj się bo warto, oczywiście jeśli w ogóle chcesz i masz o co się starać Emotikon uśmiechniętej buźki.

W każdym razie wracając do projektu – został skończony. Piękny, prosty czat z wykorzystaniem technologii Web Socket, VueJS, PHP, Laravel-Mix, Sass, Npm, Webpack… I chyba tyle… Pięknie. Jedyne co mi pozostało to jego dalsze rozwijanie oraz refaktoryzacja kodu. I myślę że taki będzie ciąg dalszy. Bo jeszcze dużo mam do zrobienia.

A dlaczego tego chcę?

Bo jest to uczące, wykorzystam dalej wiedzę której jeszcze nigdy nie wykorzystałem. Trzeba się rozwijać.

Kończąc

I tym pozytywnym i jakże wspaniałym akcentem zakończymy dzisiejszego posta.

Dziękuję ci bardzo za lekturę oraz życzę wszystkiego dobrego Emotikon uśmiechniętej buźki. Bywaj!

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!