Devloger

Nowy wpis, dużo nowego - Postępy! Projekt Chatu + VueJS

Nowy wpis, duże postępy

Postępy z Frameworkiem VueJS

Zakończyłem naukę VueJS Emotikon uśmiechniętej buźki. Teraz przyszła kolej na praktyczne wykorzystanie, i tak się składa że i mam pod to projekt Emotikon uśmiechniętej buźki.

Pierwsze kroki

Otóż do tej pory nie posługiwałem się kilkoma narzędziami oraz technologiami których się nauczyłem. Szczególnie tutaj wymienić mogę framework VueJS którego naukę z dniem dzisiejszym zakończyłem. Nadszedł więc czas na wsparcie się tym i użycie tego w praktyce Emotikon uśmiechniętej buźki. I tak jak miałem w zamiarze – zaraz po nauce VueJS – powracam do mojego projektu czatu opartego na technologii WebSocket.

Niech będzie ciekawie!

A więc by ciekawie było, do wykonania drugiej połowy tego projektu wykorzystuję Laravel-Mix (dawniej Laravel-Elixir), webpack, flexbox, VueJS oraz Sass.

Było to szczególnie ciekawe i uczące, ponieważ nie obeszło się bez zapoznania z NodeJS oraz NPM + cross_env.

Miałem z tym pewne kłopoty, nie są to środowiska idealnie przygotowane do pracy z systemem Windows, ale jednak wszystko przebiegło pomyślnie. Idziemy do przodu Emotikon uśmiechniętej buźki.

Sporo nietkniętych do dziś rzeczy zostało tkniętych. Dużo zrobiłem. Myślę że na dzień dzisiejszy to będzie tyle. Wszystko co pobrane, wykorzystane, zrobione…

A co jest zrobione?

Obecnie czat już wygląda i jest responsywny, cały styl jest napisany w Sass, dynamicznie się kompiluje, pierwsza instancja Vue zrobiona i we współpracy z WebSocket aktualizuje status połączenia w oknie czatu który oczywiście prawidłowo się łączy…

Jeszcze dziś nauka Vue… długo mi to zajęło, ale w końcu dobiegła końca. Teraz trzeba to porządnie wykorzystać Emotikon uśmiechniętej buźki.

A jutro dalej kontynuacja projektu czatu Emotikon uśmiechniętej buźki.

No i jeszcze dziś poszedłem do przodu z nauką PHP.

Co nieco z innej beczki

Czasem może być ci ciężko się za coś zabrać, będziesz się na to namawiać, będziesz tracił czas myśląc o tym zamiast po prostu to robić. Pamiętaj o tym że najtrudniej jest zacząć. Po prostu zacznij. Just do it! Jak już zaczniesz, to naprawdę będzie z górki Emotikon uśmiechniętej buźki.

Idź do przodu, zawsze – choćby bardzo małymi krokami Emotikon uśmiechniętej buźki.

Dziękuję za lekturę i pozdrawiam Emotikon uśmiechniętej buźki. Bywaj!

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!